0322 270 00 70 - 0535 222 65 20

Sosyal Medyada Biz}

Ceyhan Evden Eve Nakliyat

Ceyhan Evden Eve Nakliyat

Evinize iştirak eden elemanımız konut içerisinde uyumlu gördüğü eşyaları saptama edip eşyalara yönelik uyumlu paketleme ve ambalajlama ile eşyalarınız toparlanmaktadır. Elemanlarımız ise toparlanan eşyaları eşyalara uyumlu ayarlanan transfer aracına eklemektedir. Düzgün tek biçimde toparlanma ve yerleştirme işlemi yapılmış durumda olan eşyaların başlarına tek bir şey gelmemesi yerine temkinli tek biçimde bu işlem gerçekleşmektedir. Elemanlarımız her süre mal güvenliğine önem vererek en uyumlu transfer anlayışını iş anlayışlarına odaklamaktadırlar.

Ceyhan Evden Eve Nakliyat

Ceyhan Nakliyat her hanesi bizzat hanelerini taşıyormuş benzeri kocaman tek itinayla yüklemekte ve transfer işlemini halletmektedirler. Transfer işlemi esnasında da en basit tek hatanın gerçekleşmemesi ve eşyalara kayıp gelmemesi yerine kapsamlı tedbirler almaktayız. Yapılmış Durumda Olan işlemlerin sonrasında yükleme işlemi tamamlanınca bir önceki iştirak eden elemanımız taşınacak durumda olan hanesi de ziyaret ederek eşyaların giriş çıkışlarını eşyalara uyumlu yerleri ve en uyumlu yerleştirme işlemi bitirerek eşyaların tek daha yerleştirilmesi yapılır. Uyumlu yerlere yerleştirilen eşyalar için öncelikli olarak indirme işlemi bitirir.

Tamamlanan indirme işlemi sonrasında ise paketlenen ya da ambalajlanan özenli eşyalar da kocaman tek özveri ile paketlerinden ya da ambalajlarından çıkarılarak gereken görülen yerlere konulmaktadır. Konulan her tek mal ise tekrardan müşterilerimizin uyumlu gördüğü meydanlara yerleştirilerek her çeşitli memnuniyet sağlanmaya çalışılmaktadır. Müşterilerimiz gördüğü hizmetten hoşnut kaldığı süre daha uyumlu hizmet anlayışımıza aynı ritimde devam etmekteyiz. Yerleşilen eşyalar sonrasında müşterilerimizin onay göreceği daha eskiden belirlenmiş hesapta anlaşılarak uyumlu tediye şartları altında işlemleri de gerçekleştirilmektedir. Ceyhan Evden Eve Nakliyat bu konuda da hiçbir süre şüpheniz olmasın ki müşterileri huzursuz edecek tek Mevla ile yersiz tediye şekillerinden sizleri sıkıntıya girdirmeyeceğiz. Yüksek katlarda yer alan evleriniz için ise uyumlu asansörlü transfer işlemlerimizle de evlerinizi en güzel biçimde taşıyoruz. Bizler hep alıcı odaklı olduğumuz için keyifli transfer işlemleri sağlamak için sıkıntıya düşürmeden 7/24 hizmet anlayışımızla hizmet vermekteyiz. Yaralanmak dilediğiniz her çeşitli hizmeti ayağınıza getirmenin onu ve huzuru içerisindeyiz. Fikir anlayışları her halükarda sektörde öbür markaların önüne geçmek ve ilerlemek yerine her süre sizler için her adımımızın daha emin ve daha iyi olması yerine kapsamlı yetkilerle müşterilerimiz için çabalamaktayız. Konunun ne türlü mühim meydana geldiğini biliyorsak bu konu içerisinde elimizden geleni inşa etmek istemekteyiz. Bunun içerisinde hoşnut olan müşterilerimizin genellikle kaldıkları bu memnuniyetten bahsetmeleri bizler için daha tek sürü yönlendirici olacaktır.

ceyhan evden eve nakliyat

Şehrin malum tarihi 9 bin yıl öncesine dayanmaktadır. Ceyhan Ovası Hitit, Asur, Fenike, Mısır, İran, Roma ve Bizans medeniyetlerine evsahipliği yapmıştır.

Boğazköy ve Kültepe tabletlerinde ismi geçtiğimiz üç krallıktan, Luvi Krallığı’nın (MÖ 1900) Ceyhan Nehri’nin doğu bölümünde , Arzava Krallığı’nın ise (MÖ 1500-1333) nehrin batı bölümünde kurulduğu anlaşılmaktadır. Luviler Asurluların, Arzavalılar ise Hititlerin egemenliği altına girmişlerdir. Kizzuwatna Krallığı ise Seyhan ve Ceyhan nehirleri aralarında oluşturulmuş olup Hitit egemenliğine girmiştir.

MÖ 1200 senesinde Hitit Krallığının ortadan kalkmasıyla Kue Krallığı oluşturulmuş (MÖ 1190-713), Kral Asistavands Karatepe ilini kurdurmuştur. ileri ki zamanlarda bölge Asurlar’ın, Babiller’in, Persler’in, Kocaman İskender’in, Selevkoslar’ın, Helenistik Mısır Krallığı’nın, Roma İmparatorluğu’nun, Bizans İmparatorluğu’nun, Emeviler’in, Abbasiler’in, Tolunoğulları’nın, Hamdaniler’in ve bir ek olarak Bizans’ın eline geçti.

1071 Malazgirt Savaşı sonrası, Süleyman Şah (Anadolu Selçuklu Devleti’nin kurucusu) 1083 senesinde Ceyhan Ovası’nı ve Adana’yı tamamıyla elde etti . 1097 senesinde Kilikya Ermeni Krallığına bağlanan Ceyhan 14. asırda Mısır Memlüklülerinin eline geçer ve akabinde Dulkadir erkek çocuğu Beyliği topraklarına katılır. O senelerde nüfusu 5.000’dir.Ceyhan, 1353-1515 seneleri aralarında Memlüklere ilişkili Ramazanoğulları Beyliği’nın hakimiyeti altında kalmıştır. Bu topraklar amaçlı Memlükler ve Osmanlılar 1485-1498 seneleri aralarında savaştılar. 1515 seneninden bu yana Yavuz Padişah Selim’in Mısır seferi esnasında Adana toprakları Ceyhan Ovasıyla beraber Osmanlı Devletinin idaresine girdi.

1525 seneye ilişkin Osmanlı Tapu tahrir defterinde ismi Yarsuvat olarak geçmektedir. Yarsuvat Kırımca’da nehir kenarı manasına gelmektedir. Bu dönemde bölgeye yerleştirilen Kınık Türkmenleri, Oğuzların Üçok koluna ilişkin Denizhanoğulları soyundan gelmektedir. Nitekim bu sabah alanda kalabalık bir nüfusa sahip meydana gelen Sırkıntıoğulları, Karsantıoğulları, Kozanoğulları, Cerit, Yüreğir, Barak, benzeri Türkmen obaları Oğuzların Kınık boyuna bağlıdırlar. Konar-göçer Oğuzların Türkmen, Avşar boyları uzunca yıllar yörede kışlak olarak yaşamışlardır.

1833-1840 tarihleri arası Ceyhan Ovası el değiştirerek Mısırlı İbrahim Paşa’ya geçmiştir. İbrahim Paşa bilhassa Menemencioğulları Türkmenleri enbaşta olmak üzere öbür Türkmen boylarının sayesinde Konya’ya civarıylarleyerek Osmanlı yönetiminden çıkmıştır. Mısırlı İbrahim Paşa kendisine dayanak vermeyip Osmanlıyı savunan aşiretlere ise çok zalim davranmıştır. Sözgelişi Sırkıntıoğulları ve Karsantıoğulları’nın bütün mallarını yağmaladığı benzeri , bu Türkmenleri kılıçtan geçirme verdiği kararı dahi almıştı. Fakat Menemencioğlu Ahmet Beyefendi’in itirazı nedeni ile bu verdiği kararı uygulayamamıştır. Mısır silahlı gücü alanda Osmanlı yanlısı Türk boylarını sindirmek amaçlı bilhassa sürgün stratejinini çok kullanmıştır. Bilhassa bölgenin en kocaman aşireti meydana gelen Sırkıntı Türkmenlerini pasifize etmek amaçlı Sırkıntıoğlu Murtaza Beyefendi , İbrahim Paşa’nın buyruğuyla Mısır’a sürgün edilmiştir. Ceyhan 1841 senesinde bir ek olarak Osmanlı idarenine geçmiştir. Kurtuluş Savaşı senelerinde ise Türkmen boyları aracılığıyla kurulan Kuvay-ı Milliye birlikleri alanda destan yazmışlardır. Sırkıntılar grup komutanlığı benzeri pekçok birlikler Ceyhan’ın kurtuluşuna mühim katkıda bulunmuşlardır.

Kırım Savaşı’ndan sonra Osmanlılar buraya Nogay Türklerini ve 93 Harbi’nden sonra da Rumeli Türklerini iskan etmişlerdir. 1896 senesinde II. Abdülhamid aracılığıyla Hamidiye ismi verilmiş 1908 senesinde ise Urfiye olarak değiştirilmiştir.

19 Temmuz 1926’da kaza inşa edilmiş ve Cebelibereket (Osmaniçin) vilayetine bağlanmış ve nihai olarak 3 Mayıs 1920 senesinde çıkarılan kanun ile ismi Ceyhan olarak değişmiştir. 1933 senesinde Cebelibereket ili’nin kaza inşa edilmesi üst kısmına bugünkü statüsüne kavuştu.

21 Nisan 2015
254 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN